HAKKINDA

Hamit Eteevrans / Gazeteci – Yazar – Radyocu

1984 yılında Mardin – Merkez’de doğdu.

Bakırköy İmam-Hatip Lisesi’ni bitirdi. 2015 yılında Anadolu Üniversitesi ‘Halkla İlişkiler ve Tanıtım’ bölümünden mezun oldu. 2021 yılında Anadolu Üniversitesi ‘İşletme’ bölümünden mezun oldu.

Lise çağında başladığı radyoculuğa, birçok yerel ve ulusal kanalda ‘Haber Spikeri’ ve ‘Radyo Programcısı ve Sunucusu’ olarak çalıştı. Yeniçağ, Tercüman, Yenişafak, Yenigün, Vatan ve Güneş gazetelerinde ‘Muhabir’, ‘Editör’ ve ‘Yazar’ olarak görev yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Feshane Ramazan Etkinlikleri ve Bolu Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan’ın Basın Danışmanlığı’nı yürüttü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Medya A.Ş – Radyo İstanbul Ajansı’nda, ‘Hamit Eteevrans’la Yüz Yüze’ adlı programı hazırlayıp, sundu.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi olan Eteevrans, Arapça ve İngilizce bilmekte, evli ve 2 çocuk babasıdır.

– Eserleri –

* ‘Zeytinburnu’nun Yükseliş Yılları’ Almanak (3 Cilt)

1999 – 2013 yılları arasında, Belediye Başkanı Murat Aydın’ın başkanlığında geçen 15 yılın 5’şer yıllık dönemler halinde 3 ciltte toplandığı ‘Zeytinburnu’nun Yükseliş Yılları’ Almanak Editörlüğü…

* ‘SEV’ (Herkes hata yapar, severek ölmez) Roman

‘Herkes hata yapar, severek ölmez’ sloganıyla dikkat çeken Sev, annesi ve babası ayrılmış, karanlıktan korkan ve yalnızlığına itilmiş bir çocuğun, aydınlığa çıktığı zorlu hayatını anlatıyor. Kitapta, ünlü tiyatro sanatçıları Serpil Tamur ve Emin Olcay’ın yazı ve röportajları yer alıyor.