SEV KİTABINDAN SÖZLER

-Herkes hata yapar, severek ölmez… (Sev kitabından – Hamit ETEEVRANS)

-Her acının ve korkunun kurtarıcı meleğiydi anne. ‘Anne’ deyince her şey önünde siper oluyordu. ‘Anne’ deyince bütün kötülüklerin önüne koca bir set çekiliyordu. Bu yüzden düştüğünde, kanayan yaranın tek merhemi oluyordu ‘Anne’ demek. (Sev kitabından – Hamit ETEEVRANS)

-Ben artık hüznümü de seviyorum. Sevgi öyle bir şey ki onu nasıl yaşarsanız yaşayın; YETER Kİ YAŞAYIN VE HİSSEDİN. (Sev kitabından – Hamit ETEEVRANS)

-Yüreğinden düşen gözyaşlarıyla yıkadığı ruhu, bir gün onu boğacaktı. Gözyaşları çoğalacak, kendini bu ıslaklıkta, oradan oraya savuracak ve kim bilir elini tutan bile olmayacaktı. (Sev kitabından – Hamit ETEEVRANS)

-Çocuklar hayal kurar ve yaşatırdı. Yaşayınca da kolay kolay öldürmezlerdi. Büyüyeceklerini düşünemediklerinden, ölümü de bilmezlerdi. (Sev kitabından – Hamit ETEEVRANS)

-Birçok cümle kurdu söylemek için ama çoğu dile gelmeden gitti. Ne diyebilirdi ki hem? Teşekkür etti gülümseyerek. (SEV kitabından – Hamit ETEEVRANS)

-Baba sıcaklığı, hiçbir şeye benzemiyordu. Öylesine sıcaktı ki yıkılmayacak koca bir duvar gibiydi adeta. (SEV kitabından – Hamit ETEEVRANS)

-Babasının sevincini görmek onu da sevindiriyordu ama bir gün bu mutlu anların tükenmesinden korkuyordu. Ara ara dalıp gidiyordu, fırtınalı, dev dalgaların olduğu denize. Ve kayboluyordu… (SEV kitabından – Hamit ETEEVRANS)

-Vagondan vagona geçmek belki de bir çocuğun hayal dünyasındaki büyük oyun koridorları gibiydi. Her körük başka bir renk ve ihtişam ile açılıyordu yüzüne. (Sev kitabından – Hamit ETEEVRANS)

-Büyüyünce doktor olmak istenirdi, sanki bütün yaraların tedavisi varmış gibi okunurdu. Kapanmak bilmeyen gönül yaralarının reçetesini yazmaya kimin cesareti olabilirdi ki? (Sev kitabından – Hamit ETEEVRANS)

-Boynumun büküşüyle hayatın umut zincirlerinde sallandığımı hayal etmek de yetiyordu. Ama bazen öfkeleniyordum. Bazen ‘Niye ben? Niye ben?’ şeklinde peş peşe sorular sorarak hayata kızıyordum. Nedenleri olmayan bir hayat neden yaşanır ki? (Sev kitabından – Hamit ETEEVRANS)

 

 

Incoming search terms:

  • baba sözleri
  • baba sözler
  • yeter artık sözleri
  • baba ölümüyle ilgili sözler
  • baba ile ilgili sözler
  • anne sözleri
This entry was posted in SÖZLER.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Hamit ETEEVRANS sosyal medyada!
Twitter'da veya Facebook'tan takip edebilirsiniz.